Śnieżnobiałe, lśniące zęby to marzenie wielu pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne. Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym przez profesjonalne gabinety stomatologiczne wybielanie zębów jest dziś znacznie łatwiejsze, mniej bolesne i bardziej skuteczne, niż było kilka-kilkanaście lat temu. Współcześni stomatolodzy mają do dyspozycji szereg narzędzi, które pomagają przywrócić naturalną biel zębów, a w przypadku zębów naturalnie ciemniejszych, nadać im jaśniejszy, bielszy kolor.


Wybielanie zębów w Filldent Rzeszów można zacząć już od pojedynczego zęba. Na czym polega zabieg? Do komory zęba leczonego kanałowo nakłada się żel o dużym stężeniu substancji aktywnej (do środka zęba), zamyka się szczelnie ubytek, a w razie potrzeby powtarza się kilkakrotnie. W ten sposób leczony kanałowo ząb pozostanie jasny, pomimo tego, że w praktyce jest to już ząb martwy, podatny na odbarwienie.


Profesjonalne wybielanie zębów może być również realizowane w warunkach domowych. Na szynach stworzonych pod indywidualne preferencje pacjenta, umieszcza się żel wybielający, który stopniowo wnika w strukturę zębów, nadając im jaśniejszy, bielszy kolor. Dzięki szynom proces wybielania zębów może być realizowany samodzielnie przez każdego pacjenta we własnym domu. Jest to znacznie tańsza metoda wybielania zębów niż klasyczna metoda gabinetowa (lampą Beyond czy laserem). Można powtarzać ją według własnego uznania. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu bardziej spektakularnego i szybszego efektu, najlepiej zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, który dysponuje odpowiednim, przeznaczonym do tego celu sprzętem.