Dla zachowania zdrowych i estetycznie wyglądających zębów konieczne jest nie tylko ich codzienne, umiejętne szczotkowanie, ale także regularne odwiedzanie stomatologa. Doświadczony dentysta sprawdzi stan dziąseł i zębów, a w przypadku zauważonych zmian chorobowych wdroży odpowiednie leczenie. Przy okazji kontrolnej wizyty w gabinecie stomatologicznym warto poddać się zabiegowi polegającemu na usunięciu kamienia nazębnego. Usuwanie kamienia nazębnego to prosty i niedrogi zabieg stomatologiczny, który wykonuje się rutynowo ze względów estetycznych i zdrowotnych.

Czym jest kamień nazębny?

To zmineralizowana płytka nazębna, która staje się doskonałym siedliskiem dla rozwoju bakterii powodujących stany zapalne w obrębie jamy ustnej, przyczyniających się do rozwoju próchnicy zębów i takich chorób jak paradontoza. Paradontoza to niezwykle groźne schorzenie jamy ustnej, nierzadko prowadzące do utraty wszystkich zębów, nawet jeśli są one zdrowe.


Profilaktyczne usuwanie kamienia nazębnego to jeden z podstawowych, zupełnie bezbolesnych zabiegów stomatologicznych, realizowanych w Gabinecie Stomatologicznym w Rzeszowie – Śródmieście. Zabieg polega na skruszeniu i wypłukaniu twardych złogów, jakie osadziły się na powierzchni zębów, najczęściej u ich podstawy i na bocznych krawędziach. Warto pamiętać, że systematyczne usuwanie kamienia nazębnego ma korzystny wpływ na zdrowie i estetyczny wygląd naszych zębów, a także na zdrowie całej jamy ustnej i jest skutecznym sposobem na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia paradontozy.