Jakie różnice występują pomiędzy tradycyjnym zdjęciem RTG, a RVG stosowanym przez Gabinet Stomatologiczny FILLDENT Rzeszów-Staromieście?

Obraz tradycyjny RTG

Nie może być on zmieniony po wykonaniu. Oznacza to nic innego, jak to, iż nie da się zmienić wywołanego już filmu. Natomiast obraz cyfrowy można poddać obróbce. Umożliwia on zmianę kontrastu, powiększanie, wykonanie pomiarów, wyszczególnienie żądanego fragmenty obrazu. Bez wątpienia jest po prostu dokładniejszy.

Zdjęcie RVG

Jest dostępne natychmiast po wykonaniu. System RVG umożliwia uzyskanie w krótkim czasie (natychmiast po wykonaniu zdjęcia) obrazu na monitorze komputera, bez konieczności używania kliszy i wywoływania filmu. W przypadku klasycznego zdjęcia RTG konieczna jest obróbka błony fotograficznej (tzw. wywołanie), co jest procesem czasochłonnym.

Metoda RVG

Nie wymaga dawek promieniowania takich, jakie występują w rentgenodiagnostyce klasycznej. Czas ekspozycji jest zmniejszony do 0,02 ms (od 10 do 50 razy mniej niż w klasycznym “zdjęciu”). Wybierz dentystę z Rzeszowa, który nie naraża Cię na dodatkowy uszczerbek na zdrowiu w postaci zbędnej ilości napromieniowania!