W przypadku utraty zębów naturalnych, ich odtworzenie podlega pod protetykę stomatologiczną, którą zajmuje się wykwalifikowany stomatolog. Podstawowym obszarem zainteresowania stomatologów protetyków jest rekonstrukcja uzębienia pacjenta, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik i materiałów stomatologicznych, dla zapewnienia jak najwyższego komfortu życia i estetycznego uśmiechu. Warto pamiętać, że protetyka to nie tylko pełne protezy wykonywane u osób, które straciły większą ilość zębów. To także uzupełnianie pojedynczych ubytków w łuku zębowym, między innymi przez założenie korony porcelanowej na zdrowym, specjalnie do tego przygotowanym zębie (ząb musi zostać zredukowany) lub na implancie.


Korony porcelanowe, protetyczne – to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala odbudować uszkodzone zęby, przywracając im naturalny, zdrowy i estetyczny wygląd. Korony wykonuje się z wysokiej jakości porcelany, dzięki czemu są one niezwykle trwałe, odporne na ścieranie i odbarwienia. Poza tym profesjonalnie wykonane korony porcelanowe trudno odróżnić od naturalnych zębów. Mocuje się je na stałe i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć pacjentowi nawet przez kilkanaście-kilkadziesiąt lat.


Ruchome protezy zębowe – w odróżnieniu od koron porcelanowych, protezy ruchome stosuje się najczęściej przy większych ubytkach, gdy pacjent stracił kilka sąsiadujących ze sobą zębów lub przy całkowitym bezzębiu. Współczesna protetyka może zaoferować pacjentom kilka różnych rodzajów protez do wyboru. Prócz protez całkowitych, w dyspozycji pacjentów się również protezy częściowe ruchome. Najczęściej są to tzw. protezy szkieletowe, opierające się na pozostałych zębach naturalnych lub protezy nakładowe, stosowane przy resztkowym uzębieniu.

Usługi: