Jeśli marzysz o białych, lśniących zębach, wolnych od przebarwień spowodowanych przez nikotynę lub kawę, odpowiedzią może być piaskowanie zębów. Ten prosty w realizacji zabieg stomatologiczny pomoże w uporaniu się z nieestetycznymi przebarwieniami zębów, przywracając im naturalny, zdrowy i estetyczny wygląd.

Czym jest piaskowanie zębów?

To bezbolesny zabieg stomatologiczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych, w tym płytki nazębnej oraz nieestetycznych przebarwień od kawy, herbaty, nikotyny lub innych substancji barwiących z powierzchni zębów. Zabieg realizowany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu stomatologicznego nazywanego piaskarką i może być realizowany w sposób bezpieczny u zdecydowanej większości pacjentów gabinetów stomatologicznych. Jednymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia tego typu zabiegu mogą być stany zapalne jamy ustnej i dziąseł – piaskowanie zębów może dodatkowo podrażnić dziąsła, uszkodzenia błony śluzowej w jamie ustnej, a także niektóre choroby płuc.


Piaskowanie zębów to bardzo popularny zabieg stomatologiczny wykonywany również w Gabinecie Stomatologicznym Filldent Rzeszów-Staromieście. Za pomocą tzw. piaskarki usuwa się osady (najczęściej koloru brązowego, spowodowane piciem kawy lub paleniem papierosów) i inne przebarwienia oraz płytkę nazębną z uzębienia. Dzięki temu zabiegowi stomatologicznemu zęby stają się zdrowsze, jaśniejsze i gładsze. Jeśli pijesz dużo kawy lub palisz papierosy, zabieg piaskowania zębów warto wykonywać przynajmniej raz na pół roku, a najlepiej raz na kwartał.