Korony porcelanowe

Korony porcelanowe to stałe uzupełnienie dużej części zęba. Nakładane są na korzeń naturalny zęba lub implant wszczepiony po jego całkowitej utracie. Korony stosuje się tylko na zęby, którym już nie pomoże plomba. Wykorzystuje się je, kiedy zniszczenia spowodowane próchnicą lub złamaniem są zbyt zaawansowane, by podejmować leczenie zachowawcze i uratować większą część zęba. Korony porcelanowe prezentują się bardzo dobrze ze względu na swój biały kolor. Korony protetyczne mogą być wykonane dwojako. W pełni z porcelany lub z połączenia porcelany, stali oraz metalu.

Rekonstrukcje

Korona pełnoceramiczna

Ze względu na estetykę, korony pełnoceramiczne są idealną alternatywą dla standardowych koron licowanych porcelanowych. Nie zawierają one podbudowy metalowej (tu podbudową jest cyrkon lub inne ceramiki), co umożliwia uzyskanie głębi i tzw. przezierności idealnie naśladującej naturalny zdrowy ząb.

Wypełnienia kompozytowe

Użycie pinów lub wkładów koronowo-korzeniowych, będących najlepszymi materiałami, sprawia, że wkłady są niewidoczne, a rekonstrukcja wygląda jak naturalny ząb. Producenci dysponują obecnie budulcami o bogatej skali odcieni, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie plomby do koloru zębów. Światowy poziom stomatologii w Rzeszowie? Oczywiście, że to możliwe! Zapraszamy do FILLDENT!